Jaki jest najlepszy sposób aby znów poczuć się dzieckiem? WYJAZD DO DISNEYLAND! Bo kto to z nas nie marzył w dzieciństwie o tym, aby przenieść się do świata Myszki Miki? Nam nie przeszło mając nawet 24 lata! Z ręką na sercu mówię – WARTO.

IMG_2550

O parku słów kilka …

Disneyland powstał w roku 1992 i jest jednym z najchętniej odwiedzanych parków rozrywki na świecie! Na powierzchni 56 ha znajduje się 5 krain tematycznych: Main Street U.S.A., Frontierland, Fantasyland, Adventureland i Discoveryland.  Właśnie tutaj znaleść możecie słynny Zamek Śpiącej Królewny, a ulicami spotkacie przechadzające się bajkowe postaci Disneya. Drugi park tematyczny – Walt Disney Studios® Park nawiązuje do filmów aktorskich Disneya. Można tu zobaczyć np. kulisy ich produkcji. Oba parki wraz z  Disney Village i hotelami tworzą gigantyczny kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy dla całej rodziny, zlokalizowany ok. 35 km na wschód od Paryża – w Marne La Vallee.

IMG_4002
Cały park przystrojony był w stylu HALLOWEEN!

Jak kupić bilety?

Planowanie wyjazdu należy rozpocząć od zakupu biletów. Najlepiej zrobić to przez internet. Dlaczego? Jest znacznie taniej, unikniemy długich kolejek przy kasach i bilet dostajemy na maila, a więc wystarczy że pokażesz go w wersji elektronicznej . My korzystaliśmy ze strony www.getyourguide.pl , gdzie udało nam się kupić jednodniowe bilety do jednego parku za 49 euro. Kwota jaką zapłacimy jest zależna od dnia w jakim planujemy wycieczkę. Na oficjalnej stronie natknąć możemy się na 3 rodzaje cen zależnych od terminu: MINI – ok 50e (w dni powszednie, poza sezonem świątecznym i wakacyjnym), MAGIC ok 70 e (poza dniami powszednimi, obowiązują także w weekendy i w szczycie sezonu letniego), SUPER MAGIC – ok 80 e (są ważne także podczas świat wielkanocnych, Dnia Matki, długiego sierpniowego weekendu i w wybrane październikowe weekendy). Taki podział obowiązuje jedynie podczas zakupu przez internet. Kupując bilet na miejscu zapłacicie kwotę równoważną biletom SUPER MAGIC. Nie trudno zgadnąć, kiedy nie warto wybrać się do Disneylandu – największy ruch jest oczywiście w dni wolne. Więc, jeśli myślisz, że idealnym prezentem na Dzień Dziecka dla swojej pociechy będzie wycieczka do Disneylandu – to przestań. No chyba że lubisz stać w kilometrowych kolejkach i nie straszne Ci są tłumy a’la sobotnie zakupy w Lidlu :). Dokładną rozpiskę cen obowiązujących w ciągu roku możemy znaleść na oficjalnej stronie Disneyland .

IMG_8341

 

 

 

Znajdując się z w takim miejscu warto odwiedzić oba parki, jeśli jednak ma to być wycieczka jednodniowa, zdecydowanie polecam kupić bilet tylko do jednego – Disneyland Park. Nie jesteście w stanie obejść dwóch parków w tak krótkim czasie. Chyba, że lubicie wszystko robić w biegu – według mnie – w tym miejscu mija się to z celem.

UWAGA! Bilety do Disneylandu są imienne! Koniecznie przypilnujcie tego, aby na każdym bilecie widniały dane wchodzącego. Nie zapomnij wziąć dowodu osobistego!

IMG_2518

IMG_2545
Piękne dekoracje i niezwykła dbałość o detale to zdecydowanie mocne strony Disneylandu! Nie mogłam oderwać od nich wzroku.

IMG_2470

Jak dojechać?

Do Disneylandu możemy się dostać na kilka sposobów:

  •  z lotniska Paris Charles de Gaulle lub Orly Airports jeżdżą specjalne autobusy. Trzeba je zarezerwować wcześniej, a cena i czas przejazdu różnią się w zależności z którego lotniska będziecie jechać (klik). Jeśli wybieracie się z innego lotniska np. BVA, polecamy polską firmę transportową Marciniak Transport, która w swojej ofercie posiada dowóz do Disneylandu również w tego lotniska. Inną opcją będzie wzięcie taksówki jednak wszyscy wiemy, że jest to najdroższa opcja.
  • z Paryża do parku dojedziemy specjalną czerwoną linią metra RER A. Wsiąść do niej możemy tylko na 4 stacjach w mieście: a Defense, Opera, Chatelet oraz Nation. Bilety kupujemy na stacji w przeznaczonych do tego automatach, a koszt to 7,5 euro w jedną stronę. Warto od razu nabyć bilet powrotny. Podziękujecie sobie wieczorem unikając stania w dłuuuugich kolejkach. Pamiętajcie również, aby mieć ze sobą drobne. Nikt nie rozmieni Ci 100 euro, a automat nie przyjmuje takich dużych kwot. Gdy już mamy bilet czeka nas długa i śmierdząca przeprawa przez paryskie podziemia. Spokojnie na pewno się nie zgubicie, jednak oddech radziłabym wstrzymać:). Linia którą będziecie się przemieszczać oprócz stacji końcowej (Marne-la- Vallée / Chessy) oznaczona jest logo Myszki Miki. Po prostu podążajcie za znakami. Pociąg kursuje co kwadrans, a cała podróż trwa około 40 minut. Wysiadamy na ostatniej stacji która znajduje się bezpośrednio przy parku.

IMG_3829

Garść praktycznych porad:

  • Ciężko mówić o unikaniu kolejek w takim miejscu jak Disneyland. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Jednak aby były troszkę mniejsze, polecamy  boczne wejścia do parku i korzystanie z tzw. fastpasów (są to specjalne bilety do większych atrakcji na konkretną godzinę, dzięki czemu omija Cię bezsensowne czekanie).
  • Wchodząc do parku nie zapomnij wziąć mapy i aktualnego harmonogramu dnia. Dzięki temu nie zgubisz się i będziesz pewien, że zobaczyłeś wszystko co chciałeś! Dodatkowo będziesz wiedział gdzie i o której godzinie organizowane są parady (zazwyczaj na głównej ulicy ok 12:00 i 17:00). Dobrym sposobem jest również pobranie darmowej oficjalnej aplikacji na telefon, w której znajdziecie wszystkie informacje na temat atrakcji, restauracji, sklepów, parad, aktualnych remontów itd.
  • Koniecznie zabierz ze sobą coś do jedzenia! W parku aż roi się od uroczych, bajkowych knajpek, jednak jedzenie jest bardzo drogie, niezdrowe i niezbyt smaczne. Dla przykładu mały popcorn kosztuje 6,5 euro.  Idealnie sprawdzą się więc np kanapki, owoce czy przekąski.
  • Wybierając się w okresie jesienno-zimowym, warto zaopatrzyć się w płaszcz przeciwdeszczowy, pogoda jest tutaj bardzo zmienna.
  • Wybierasz się z walizkami? Żadem problem! my swoje zostawiliśmy na cały dzień w specjalnej szatni. Koszt takiej usługi to 6 euro.
  • Pod żadnym pozorem nie opuszczaj parku przed zamknięciem. Codziennie na koniec dnia organizowane jest 15 minutowe show! Według nas jest to zdecydowanie najlepsza atrakcja parku. Wzrusza, zachwyca, przyprawia o gęsią skórkę – z pewnością widok ten zapamiętam do końca życia! Już godzinkę przed pokazem warto przyjść w okolice Zamku Śpiącej Królewny aby zająć odpowiednie miejsca.

IMG_2427

 

IMG_2644

IMG_2641

 

Podsumowanie kosztów dla jednej osoby:

Jednodniowe bilety do Disneylandu – 49e

Transport z Paryża i z powrotem- 15e

Przechowywalnia bagażu – 6e

Ewentualne przekąski- ok. 15e

Uszy Myszki Miki – od 15e

Balony – od 10e

Razem: około 110 Euro ( nie szaleliśmy)

IMG_5394

Wybieracie się do Disneylandu? Chcielibyście dowiedzieć się więcej? A może już byliście i chcecie podzielić się wrażeniami? Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące was pytania i wysłucham opinii na ten temat:)

 

0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze