Chociaż istnieje ponad rok, nam udało się wybrać dopiero teraz. I wiecie co? Nie żałujemy!

Zapewne wielu z was widziało papugę na żywo, ale czy kiedykolwiek mieliście okazję ją karmić albo głaskać? Tutaj możecie to zrobić! Papugarnia mieści się w Galerii Rzeszów przy Al. Piłsudskiego 44, na poziomie 3. Dostać się tam można bezpośrednio przez parking. Bilety kupujemy  na miejscu. Normalny-19 zł, ulgowy 15 zł. Oprócz tego właściciele oferują mnóstwo zniżek grupowych, po więcej szczegółów zajrzyjcie tutaj.

Przed wejściem dostajemy instrukcję odnośnie naszego ubioru: należy koniecznie zdjąć biżuterię! Z mojej strony mogę polecić  prostą bluzkę z długim rękawem, długie spodnie i zabudowane buty. Ubrania najlepiej bez guzików i innych wystających elementów.

b+x0HIsKTgudzaQ1uQY4JQ
Papużki wyglądają niepozornie, jednak już po 10 minutach pozbyłam się gumki z włosów.

Kupujemy karmę (3zł) bierzemy głęboki wdech i niepewnie kierujemy się w stronę dużej klatki. Z początku stoimy osłupiali,  ponieważ papugi od razu do nas przylatują i siadają na ramieniu – no tak! przecież mamy dla nich przysmaki. Na szczęście pracownicy papugarnii wchodzą razem z nami i zapewniają, że ptaki są bardzo przyjazne. I rzeczywiście, już po kilku minutach, bez zbędnego strachu cieszymy się z ich towarzystwa.

Pracownicy chętnie udzielają nam informacji odnośnie tego jakie gatunki (a jest ich ponad 12) tutaj znajdziemy. Co więcej, mimo tego, że dla nas wszystkie wyglądają podobnie, każdy z ptaków ma swoje imię i odmienny charakter (nasze serce skradł Zbysiu).

IMG_1873

Mając z tyłu głowy słowa Jana Brzechwy „Papużko, papużko, powiedź mi coś na uszko”, moim pierwszym pytaniem było CZY ONE MÓWIĄ? Okazuje się, że tak, jednak robią to kiedy mają ochotę. My niestety nie mieliśmy tyle szczęścia i nic nie usłyszeliśmy a plotkarzami nie jesteśmy!

fullsizeoutput_2078

Wielu z was  zadaje sobie pytanie, czy jest to miejsce bezpieczne dla dzieci? Dowiedzieliśmy się, że papugi wyczuwają charakter i intencje człowieka. W  szczególności dla milusińskich są bardzo przyjazne. Co więcej, kontakt z  papugami może posłużyć jako terapia dla dzieci niepełnosprawnych umysłowo. Niektóre przychodzą z wizytą nawet kilka razy w tygodniu!

fullsizeoutput_2057.jpegKiedy najlepiej odwiedzić papugarnię?  Bardziej odważnych zapraszamy na tygodniu, wtedy to, ze względu na mniejszą liczbę osób papugi są bardziej aktywne. Osobom mającym wątpliwości czy też osobom z małymi dziećmi polecamy wybrać się tam w weekend.fullsizeoutput_2063

Nasza wizyta w rzeszowskiej papugarni trwała około 30 minut.  Wyszliśmy z niej naładowani pozytywną energią na cały dzień i z pewnością nie były to ostatnie odwiedziny. Nigdy nie pomyśleliśmy, że w sercu naszego pięknego Rzeszowa możemy poczuć namiastkę tropików. „Terapię papużkową” polecamy szczególnie w tą depresyjną, jesienną pogodę.

0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze