W dobie dzisiejszego, przetworzonego jedzenia, niezwykle ciężko utrzymać nam spożywane kalorie w ryzach. Nie raz nie zdajemy sobie sprawy z tego, skąd pochodzi nadwyżka kaloryczna, bo przecież jemy zdrowo, staramy się, a mimo to nasza masa ciała stoi w miejscu. Jako dietetyk zauważyłam, że większość moich podopiecznych to nie z jakością, a z ilością spożywanego pożywienia ma największy problem. Wielu z nich traci zbędne kilogramy dopiero po odpowiedniej edukacji żywieniowej i ustaleniu właściwych dla danej osoby porcji. Próbując odchudzać się na własną rękę, często nie wliczamy do swojego bilansu kalorycznego energii, na przykład z mleka do kawy, dodatkowej garści migdałów do owsianki, czy łyżki oliwy do sałatki. Nie zdajemy sobie sprawy jak czasem taka niewielka ilość pożywienia może wpłynąć na całokształt naszej diety. Nie mówię tutaj aby popadać w skrajności, jednak jeśli w ciągu dnia pijesz 3 kawy z mlekiem, a do każdego posiłku zdarzy Ci się dodać coś od siebie, to nadwyżka kaloryczna robi się całkiem spora. Dlatego najlepszym sposobem aby zdrowo schudnąć będzie wizyta u specjalisty, który ustali odpowiednie zapotrzebowanie kaloryczne, rozkład makroskładników i zbilansuje dietę tak, aby nie brakowało w niej żadnych witamin i minerałów.

Co jednak zrobić kiedy dużo podróżujemy, lub najzwyczajniej w świecie nie stać nas na dietetyka? Z pomocą przychodzą popularne dziś mobilne aplikacje dietetyczne, dzięki którym możemy wprowadzać ilość spożytych pokarmów, a te same obliczają spożyte kalorie i makroskładniki. Większość z nich w podstawowych wersjach jest bezpłatna, jednak aby w pełni cieszyć się funkcjonalnością aplikacji – musisz opłacić miesięczny abonament. Dodatkowo należy liczyć się z kosztami zakupu dobrej wagi i czasem poświęconym na skrupulatne wprowadzanie każdego posiłku.

Z pomocą śpieszy nam najświeższe rozwiązanie od marki Doctor Fit: waga z bluetooth. Za jej pomocą łączy się z aplikacją Doctor Fit App dzięki czemu wysyła wagę danego produktu bezpośrednio do telefonu a ta natychmiast oblicza jego wartość kaloryczną i makroskładniki. Takie rozwiązanie jest dokładniejsze niż tradycyjne, pozwala zaoszczędzić nam czas, oraz pieniądze ponieważ te wydajesz tylko raz, a pełna wersja aplikacji jest zupełnie darmowa.

Zanim jednak Wam ją poleciłam, musiałam przetestować ją u siebie. Pracuje z domu, więc na codzień sprawdziła się rewelacyjnie. Przyrządzanie dla Was nowych przepisów stało się o wiele łatwiejsze, ponieważ ważąc składniki, ich ilość automatycznie zapisywała się na aplikacji. Waga znalazła zastosowanie również w mojej diecie redukcyjnej. Jestem łasuchem, a dzięki temu rozwiązaniu mogłam bez wyrzutów sumienia wpleść w jadłospis małe co nieco, nie przekraczając mojego dziennego zapotrzebowania.  Jednak nie użytek domowy był moim głównym celem, a test w podróży. Ponieważ wielu z was wyjeżdża nie tylko w celach rekreacyjnych ale też w delegacje z pracy, czy na uczelnie do innego miasta, wiem jak ciężko jest wtedy trzymać zdrową dietę.  Postanowiłam więc, na mój wyjazd do Mediolanu zabrać wagę ze sobą i zobaczyć jak sprawdzi się w trasie. Zdecydowanym plusem jest fakt, że urządzenie jest niezwykle lekkie i poręczne co pozwoliło mi bez trudu zmieścić je w bagażu podręcznym. Jeśli chodzi o zasilanie, waga jest na baterie dzięki czemu nie martwiłam się o dostęp do prądu. Jedynym problemem jest fakt, iż robiąc zakupy za granicą spotykałam się z innymi produktami spożywczymi niż w Polsce i niestety nie było ich w bazie aplikacji. Nie była to jednak przeszkoda nie do pokonania, ponieważ można je było wprowadzić ręcznie. Oczywiście zajmowało to więcej czasu, jednak czego nie robi się dla pięknej sylwetki. Waga zdała mediolański test i od tej pory jest stałym towarzyszem moich podróży. 

dieta, waga doctor fit, korzystanie z wagi doctor fit, recenzja, jak korzystać z wagi doctor fit

Moi podopieczni również korzystają z wagi szczególnie pod koniec naszej wspólnej przygody. Kiedy razem osiągniemy upragniony cel, bez wyrzutów sumienia pozostawiam ich z urządzeniem aby sami nauczyli się jak komponować posiłki mieszcząc się w odpowiedniej dla nich kaloryczności. 

Gdzie możemy nabyć to cudo? 

Zakupu można dokonać na oficjalnej stronie www.doctor-fit.com. Urządzenie możemy kupić w dwóch wersjach kolorystycznych: białej lub czarnej w cenie 119 zł plus koszty wysyłki. Cena jest jak najbardziej adekwatna do tego co możemy zyskać nabywając taką wagę, dlatego gorąco polecam wszystkim dbającym o swoją sylwetkę i zdrowie. 

0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze